Generalforsamling 28. maj 2020, kl. 19:00 - INDKALDELSE / DAGSORDEN

×

Fejlmeddelelse

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls i menu_set_active_trail() (linje 2405 af /var/www/keilstruplund.dk/public_html/includes/menu.inc).

Kære alle,

Grundejerforeningen Keilstruplund – Generalforsamling 2020

                                               I henhold til GF’s vedtægter § 14 indkaldes til ordinær generalforsamling i Grundejerforeningen Keilstruplund

 

Torsdag den 28. maj 2020 kl. 19.00

I Birkerød Idrætscenter, Bistrupvej 1, Glassalen på 1. sal

 

Bemærk! Da vi skal stemme om vedtægtsændringer er § 17 gældende:

Til vedtægtsændringer fordres, at mindst halvdelen af medlemmerne er tilstede og afgiver stemme, og at beslutningen tages med mindst 2/3 af de afgivne stemmer. Blanke stemmer regnes for ikke afgivne. Er det foreskrevne antal medlemmer ikke til stede, indkaldes inden en måned med mindst 8 dages varsel en ny generalforsamling, på hvilken der uden hensyn til de mødendes antal kan tages gyldig beslutning, såfremt 2/3 af de tilstedeværende medlemmer stemmer for forslaget.

Nu finder du under menupunktet: "Referater" og ind under "Generalforsamling" dagsorden (indkaldelsen) med forslag til kontingent m.v. og en række bilag, som skal behandles på generalforsamlingen.

Du finder det her:            https://www.keilstruplund.dk/generalforsamling

Indkaldelse til generalforsamling maj 2020

Forslag fra bestyrelsen til vedtægtsændringer (§ 9, § 11 og § 17)

Revideret årsregnskab for 2019

Budgetforslag for 2020 og for 2021

HUSK! §16

Forslag fra grundejere eller sager, der ønskes behandlet på generalforsamlingen, skal skriftligt tilsendes bestyrelsen senest 8 dage inden generalforsamling, dog at forslag vedrørende ændring af grundejerforeningens vedtægter skal være foreningens bestyrelse i hænde senest 1. maj.

Har du forslag så send dem til foreningens formand: formand@keilstruplund.dk

På bestyrelsens vegne

Ole Gregersen, formand (nr. 48)